środa, 3 kwietnia 2013

Basset hound


Dane ogólne:
Długość życia: 11-14 lat
Pies wzrost: 33-38 cm
Pies waga: ok. 33 kg
Suka wzrost: 33-38 cm
Suka waga: ok. 29 kg

Cechy rasy:
-pielęgnacja sierści: łatwa
-aktywność fizyczna: przeciętna
-koszty utrzymania: przeciętne
-pies przyjazny dziecku
-tolerancja innych zwierząt
-charakter układów z właścicielem



Opis rasy
Basset hound jest wyjątkowo upartym indywidualistą, za łapówkę zrobi wszystko. Słuch ma wybiórczy – słyszy tylko to co chce a nie to co my chcemy. Basset ma małe chęci do przyswajania komend, owszem, może się nauczyć wszystkiego, ale tylko gdy w danym momencie ma na to ochotę. Nauką szybko się nudzi. Przy ułożeniu basset hounda jedynym sposobem jest anielska cierpliwość a przede wszystkim konsekwencja. To czego się nauczy, będzie pamiętał do końca życia, nigdy już tego nie zapomni.
Polecany dla ludzi o zrównoważonym charakterze, którzy potrafią konsekwentnie i systematycznie wprowadzać elementy wychowawcze w życiu codziennym. Nie jest polecany dla osoby która wcześniej nie miała psa.
Raczej nie wybiera jednego z rodziny, kocha wszystkich ludzi i bardzo ich towarzystwa potrzebuje. Jest bardzo przyjacielski. Przy zmianie właściciela, nawet dorosły osobnik szybko zapomni o poprzednim domu i natychmiast w nowym się zaaklimatyzuje.
Jest to pies, który uwielbia dzieci i to bardzo, potrafi być niesamowicie cierpliwy !!! Ale jest to jednak tylko pies i jak w przypadku każdej innej rasy, wszystkie zabawy z dzieckiem powinny się odbywać pod okiem rodzica.
Doskonale czuje się w stadzie. Szczęśliwszy jest gdy ma na co dzień towarzystwo drugiego psa. Basset jest skory do ucieczek - puszczony ze smyczy może uciec, ale nie dlatego, że nas nie kocha, tylko dlatego, że poczuje trop. Na ogół wraca w to samo miejsce z którego zbiegł jeśli czynniki niezależne od niego mu w tym nie przeszkodzą (kradzież psa, potrącenie przez samochód itp… )
Kradnie jedzenie. Pakuje się do łóżka. Ślini się, pluje i chrapie.
Potrafi długo załatwiać się w domu. Ma intensywny psi zapach. Ma bardzo obfite sezonowe wylinki. Osobnik agresywny jest wyłącznie wynikiem złego wychowania przez właścicieli.
Pies bardzo silny, wytrzymały fizycznie, lecz nie wolno go forsować w okresie młodzieńczym i starczym ze względu na możliwość przeciążenia jego stawów. w okresie intensywnego wzrostu wskazane jest wprost ograniczenie mu ruchu.
Pies nadaje się za równo do domu z ogrodem jak i do blokowisk, lecz lepiej czuje się na świeżym powietrzu niż przy kaloryferze. Szybko polubi podróże autem.

                                                                            Wera

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz